ekologiczne pakowanie w papier

Automatyczne pakowanie w papier

W dzisiejszych czasach chyba nic nie jest takim katalizatorem innowacji jak Ekologia. Praktycznie każdy nowy produkt, technologia czy rozwiązania mają na celu odciążenie środowiska, które w ostatnich latach było mocno eksploatowane. Tak jest również w przypadku maszyn firmy Hugo Beck, która obrała kierunek pakowania w papier. Żeby pakowanie w papier było w pełni ekologiczne, należy

20.09 2022

W dzisiejszych czasach chyba nic nie jest takim katalizatorem innowacji jak Ekologia. Praktycznie każdy nowy produkt, technologia czy rozwiązania mają na celu odciążenie środowiska, które w ostatnich latach było mocno eksploatowane. Tak jest również w przypadku maszyn firmy Hugo Beck, która obrała kierunek pakowania w papier.

Żeby pakowanie w papier było w pełni ekologiczne, należy spełnić jeden podstawowy warunek. Technologia użyta w maszynach musi pozwalać nam na tworzenie toreb w pełni recyklingowych. Niestety wiele obecnych rozwiązań opiera się na wykorzystywaniu papieru powlekanego np. z domieszką PE lub PLA, przez co nie nadaje się do ponownego przetworzenia. Czyli nie ma nic wspólnego z ekologią. Szukając rozwiązań należy zwrócić uwagę na technologię zamknięcia opakowania. Ważne żeby dawała ona możliwość wykorzystywanie „czystego” nie powlekanego papieru.

Należy zwrócić uwagę, że ekologia to nie jedyna zaleta papieru. Dobierając odpowiedni materiał, możemy uzyskać nie tylko wytrzymałe, ale również wysoce estetyczne opakowanie. Dodatkową możliwością jest wykorzystanie papieru z nadrukiem, który również pozytywnie wpłynie na ostateczny wygląd zapakowanego produktu.

Hugo Beck – automatyczne maszyny pakujące w papier

Jeżeli już zdecydują się Państwo użyć papieru do pakowania swoich produktów, Warto rozważyć maszyny Hugo Beck, które dzięki technologii klejenia oraz szycia umożliwiają produkcję toreb z niepowlekanego papieru, nadającego się w pełni do recyklingu. Nasze maszyny są idealne do zastosowania nie tylko e-commerce przy „produkcji” toreb wysyłkowych, ale również do tworzenia opakowań dla produktów przeznaczonych na sklepowe półki. Wszystkie maszyny są dostosowane do pakowania towarów przy minimalnym zużyciu papieru.

Szybka i wydajna maszyna do pakowania w papier

Hugo Beck PAPER X

Pierwszą z maszyn jest HUGO BECK PAPER X maszyna formująca papierowe opakowania z technice z górną zakładką. Ważne jest, że łączenie brzegów odbywa się poprzez klejenie, co daje nam możliwość użycia niepowlekanego papieru, czyli w pełni recyklingowego i ekologicznego materiału. Jako kolejną zaletę należy wymienić automatyczne dopasowanie produkowanej torby do długości produktu w połączeniu z wysoką wydajnością, która może wynosić nawet do 50 spakowanych produktów na minutę, maszyna świetnie nadaje się do implementacji do pełni zautomatyzowanych linii.

Podstawowe cechy maszyny Hugo Beck PAPER X:

 • Wymiary pakowanych produktów (mm): Wmax: 250 mm, Hmax: 100 mm, L>100 mm,
 • Maksymalna wydajność: 50 cykli na minutę,
 • Automatyczne dopasowanie do długości produktu,
 • Możliwość wykorzystania papieru z nadrukiem,
 • Przód i tył opakowania klejony poprzecznie,
 • Górne łącznie w kejone w technice na zakładkę,

Papierowe opakowanie dopasowane do produktu

Hugo Beck Paper FIT

Następną maszyną, która w ekologicznym marszu stawią krok dalej, jest Hugo Beck PAPER FIT. W niej Opakowania są poprzecznie sklejane techniką na zakładkę, natomiast wzdłużne zamknięcie odbywa się poprzez zszywanie. Co ważne Paper FIT nie tylko dostosowuje się automatycznie do długości lecz również do szerokości produktu. Ta zdolność wraz z opcją montażu dwóch rolek papieru o różnych szerokościach, pozwala nam na wydatne zmniejszenie używanego materiału.

Podstawowe cechy maszyny Hugo Beck PAPER FIT:

 • Wymiary pakowanych produktów (mm): W: 80-525 mm, Hmax: 200 mm, L>100 mm,
 • Maksymalna wydajność: 50 cykli na minutę,
 • Automatyczne dopasowanie do długości produktu,
 • Możliwość wykorzystania papieru z nadrukiem,
 • Łączenie poprzeczne techniką klejenia na zakładkę,
 • Łącznie wzdłużne metodą szycia,

Pakowanie w papier i folię możliwe na jednej maszynie

Hugo Beck Paper X ADVANCE

Dla tych Państwa, którzy mimo wszystko chcą zachować elastyczność w wyborze materiału opakowania również jest rozwiązanie. Mowa o rozszerzonym modelu: HUGO BECK PAPER X ADVANCE, który pozwala nam na pakowanie zarówno w papier jak i folię. Niewątpliwą zaletą maszyny jest łatwe przezbrojenie, które przez wprawionego operatora może być wykonane nawet w 30 minut.

Podstawowe cechy maszyny HUGO BECK PAPER X ADVANCE:

 • Jedna maszyna do pakowania w folię i papier,
 • Szybka zmiana materiału opakowaniowego: 30 – 60 minut,
 • Maksymalna wydajność: 50 cykli na minutę,
 • Automatyczne dopasowanie do długości produktu,
 • Możliwość wykorzystania papieru lub folii z nadrukiem

Dopasuj sposób pakowania pod swoje potrzeby

Każda z powyższych maszyn posiada również wiele opcji dodatkowych, które pozwolą na dopasowanie ich możliwości do Państwa wymagań. Dzięki temu idealnie nadają się do implementowania do w pełni zautomatyzowanych linii. Świetnie odnajdą się zarówno w aplikacjach dla rynku e-commerce, jak również przy pakowaniu produktów przeznaczonych na sklepowe półki.

Skontaktuj się z nami a wspólnie znajdziemy idealny sposób na zapakowanie Twojego produktu

Mateusz Chopiak
mateusz@polpack.pl
501-353-391

[contact-form-7 id="957" title="Bez tytułu"]