Zapewnia Państwu rozwiązania z zakresu pakowania od 1992 roku.
Ugruntowana od wielu lat pozycja naszej firmy na rynku opakowań, sieć 8 oddziałów w Polsce, produkcja owijarek do palet i folii termokurczliwych, współpraca z włoskimi i niemieckimi liderami branż opakowań to gwarancja stałej dostępności do pomocy technicznej, materiałów eksploatacyjnych, części zamiennych i wsparcia serwisowego każdego dnia. Większość oferowanych maszyn mamy dostępną od ręki więc przed podjęciem decyzji o wyborze odpowiedniego rozwiązania istnieje możliwość przeprowadzenia prób pakowania i przetestowania naszych rozwiązań.

Maszyny do pakowania w folię termokurczliwą

Kloszowe, półautomatyczne tunelowe i automatyczne zgrzewarki do foliiaa

Estetyczne pakowanie produktów w folię nie tylko chroni pakowany produkt przed czynnikami zewnętrznymi, ale niejednokrotnie podkreśla walory i eksponuje pakowany produkt. Nasze maszyny umożliwiają spakowanie produktu zarówno w luźną torebkę foliową (bez obkurczenia) jak i z obkurczeniem folii na produkcie. W zależności od Państwa potrzeb oferujemy maszyny kloszowe, które zostaną docenione przy pakowaniu mniejszych serii, półautomatyczne zgrzewarki kątowe które są zdecydowanie szybsze, a jednocześnie są mniejszą inwestycją niż automatyczne maszyny pakujące. Dla firm które wymagają większej wydajności i powtarzalności polecamy automatyczne maszyny pakujące. Automaty pakujące w zależności od oczekiwanej wydajności i przeznaczenia różnią się od siebie budową: mogą to być automatyczne zgrzewarki kątowe, maszyny ze zgrzewem ciągłym lub najbardziej zaawansowane – maszyny ze zgrzewem jonizacyjnym.

Do pełnej automatyzacji procesu pakowania w folię warto przyjrzeć się bliżej automatycznym podajnikom produktów i dedykowanym taśmom transportowym.

Oferowane przez nas maszyny foliujące mogą pracować z foliami termokurczliwymi takimi jak PCV, poliolefinami, polietylenem lub polipropylenem.

Kloszowe maszyny pakujące

Producentem maszyn linii DIBIPACK jest Włoska firma ITALDIBIPACK – od kilkudziesięciu lat światowy lider branży opakowaniowej i jedna z najbardziej innowacyjnych firm.

kloszowa maszyna pakująca dibipack
Zgrzewarki kloszowe Dibipack 3246 i 4255

To podstawowe i najbardziej popularne modele maszyn pakujących. Maszyny te są wyjątkowo uniwersalne ze względu na niskie zużycie energii, zasilanie 230V, nieduże gabaryty i bardzo prostą obsługę. Maksymalne pole zgrzewu to odpowiednio 320x360mm i 420x550mm

Duża kloszowa zgrzewarka do folii termokurczliwej
Duże zgrzewarki do folii DIBIPACK 6084 i 85130

Duże kloszowe maszyny do pakowania w folię termokurczliwą.
Maszyny te są dedykowane do pakowaniu niestandardowo dużych produktów.

Kloszowa maszyna pakująca z transporterem
Zgrzewarki kloszowe z taśmą transportową

Kloszowe zgrzewarki do folii z wyjazdową taśmą transportową – przyśpiesza proces pakowania

Półautomatyczne zgrzewarki z tunelem ESPERT

Tunelowe maszyny ESPERT zostały opracowane przez firmę ITALDIBIPACK z myślą o klientach którzy wymagają większej wydajności i automatyzacji w porówaniu z liną Dibipack, ale jednocześnie nie mają potrzeby inwestowania w automatyczne linie pakujące.
Dzięki oddzieleniu częsci zgrzewającej folię od częsci obrkurczającej znacznie podnosimy wydajność i jakość

Tunelowa Maszyna pakująca w folię ESPERT
Półautomatyczna zgrzewarka kątowa z tunelem ESPERT 5040 AX

Półautomatyczne maszyny pakujące ESPERT 5040 2N AX to niezawodne, proste w obsłudze i wydajne maszyny do foliowania produktów.

zgrzewarka do folii z tunelem
Półautomatyczna zgrzewarka kątowa z tunelem ESPERT 5040 2N EVOLUTION

Linia ESPERT EVOLUTION to nowa generacja półautomatycznych zgrzewarek folii ze zintegrowanym tunelem.

duża maszyna pakująca z tunelem
Duże zgrzewarki z tunelem ESPERT 7555 i 11580

Półautomatyczne zgrzewarki tunelowe dedykowane do produktów o większych gabarytach.

Automatyczne maszyny pakujące w folię

Automatyczne maszyny pakujące w folie poliolefinowe lub polietylenowe. W ofercie automatyczne zgrzewarki kątowe ITALDIBIPACK, foliarki z bocznym zgrzewem ciągłym lub jonizacyjnym firmy Hugo Beck.
Proponowane przez nas automaty pakujące są w stanie zapewnić wydajność w zależności od producenta maszyny, modelu i rodzaju pakowanego produktu od 1000 do 18000 opakowań na godzinę. Dzięki naszej wieloletniej współpracy z producentami światowej klasy maszyn pakujących jesteśmy w stanie dostosować nasze maszyny pakujące do ściśle określonych potrzeb klienta.

automatyczna zgrzewarka folii Hugo Beck Servo X
Automatyczne maszyny pakujące Hugo Beck

Profesjonalne zgrzewarki do folii Hugo Beck. Maszyny z bocznym zgrzewem ciągłym. Modele ze zgrzewem jonizacyjnym i taśmami vacum.

Maszyna do pakowania w papier lub folię
Uniwersalne urządzenia do pakowania w papier lub folię

Hugo Beck PAPER ADVANCED jest uniwersalną maszyną przystosowaną do pakowania w papier lub folię.

Automatyczna zgrzewarka MecPack z tunelem
MecPack automatyczne zgrzewarki kątowe do folii

Popularne, łatwe w obsłudze automatyczne zgrzewarki kątowe MecPack.

automatyczna zgrzewarka do folii GRAMEGNA
Automatyczne zgrzewarki z bocznym zgrzewem ciągłym – GRAMEGNA

GRAMEGNA PRATIKA -zaawansowane automatyczne zgrzewarki do folii z bocznym zgrzewem ciągłym. Dostępne w dwóch wielkościach!

Pakowanie przemysłowe w polietylen

półautomatyczna maszyna do foliowania kartonów
ECOFARD maszyny do pakowania w polietylen

Maszyny ECOFARD to solidne półautomatyczne i automatyczne maszyny do pakowania produktów w folię polietylenową.

manualna maszyna pakująca ECOPACK
Półautomatyczna maszyna do folii polietylenowej ECOPACK

Maszyny ECOPACK to proste, półautomatyczne maszyny do pakowania przystosowane do pakowania szerokiej gamy produktów w folię polietylenową

Tunele obkurczające i podajniki

Profesjonalne tunele służące do obkurczania folii PCV, poliolefinowych lub polietylenowych. Z dolnym lub górnym nawiewem, jedno lub dwu komorowe. Tunele obkurczające dedykowane do rodzaju folii i wydajności maszyn pakujących.

Automatyczny podajnik feeder
Automatyczne podajniki produktów

Profesjonalne systemy automatycznego podawania produktów do maszyn pakujących. Feedery dedykowane do poligrafii i przemysłu

Krótka załadowcza taśma transportowa
Taśmy załadowcze i transportery

Załadowcze taśmy transportowe, rolki grawitacyjne, systemy transportu pakowanych produktów

tunel do obkurczania folii
Tunele obkurczające folię

Profesjonalne tunele służące do obkurczania folii PCV, poliolefinowych lub polietylenowych. Z dolnym lub górnym nawiewem, jedno lub dwu komorowe. Tunele obkurczające dedykowane do rodzaju folii i wydajności maszyn pakujących.

Owijarki do palet

Produkowane w Polsce owijarki do palet, drzwi i okien. Automatyczne linie pakujące, ze stali nierdzewnej, owijarki z wagą, do palet, skrzyń, drzwi okien. Maszyny specjalne.

Wybór odpowiedniej owijarki zależy od wielu czynników – od rodzaju towaru, jego gabarytów, stabilności, warunków pracy maszyny, poziomu automatyzacji czy w końcu ilości dziennie owijanych palet.  Nasi konsultanci chętnie pomogą w wyborze właściwego rozwiązania do zabezpieczania palet folią stretch. Środowisko przemysłowe, wszelkiego rodzaju produkcja i dystrybucja to miejsca wymagające szczególnej niezawodności. Zdajemy sobie sprawę że od produkowanych przez nas maszyn do foliowania palet użytkownicy wymagają niezawodności w każdych warunkach! Dlatego zawsze najpierw analizujemy potrzeby naszych Klientów, a następnie dobieramy odpowiednie rozwiązanie. Zdarza się że owijarki mają pracować w środowisku o dużej wilgotności, ze skrajnymi temperaturami i innymi czynnikami wymagającymi odpowiednio przemyślanej konstrukcji. Do tego typu zastosowań projektujemy oferujemy maszyny specjalne tzn –  wykonane ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej, stosujemy dodatkowe wzmocnienia, odpowiednio wzmocnione elementy automatyki, elektroniki i napędu.

Dzięki dużemu doświadczeniu w budowie maszyn pakujących jesteśmy w stanie zaproponować pełen zakres owijarek do ładunków na paletach, skrzyń, drzwi i okien oraz innych nietypowych ładunków.

Owijarki do palet firmy Polpack to nie tylko owijanie palet folią. Niejednokrotnie nasze maszyny pracują przy pakowaniu mniej typowych produktów takich jak stolarka okienna, drzwi, ramy, skrzynie czy inne nietypowe ładunki wymagające zabezpieczenia przy pomocy folii stretch.

Zarówno automatyczne lub półautomatyczne owijarki mogą być doposażone w wiele opcji dodatkowych:

  • ramy do zabetonowania owijarki w posadzce
  • automatyczne odcinanie folii po zakończonym cyklu owijania
  • rolkowe przenośniki palet, drzwi, okien
  • system ważenia palet
  • dedykowane uchwyty (np. na drzwi/okna)
  • i wiele innych
Apollo monitorowanie zużycia folii stretch
Apollo – system monitorowania procesu owijania palety i optymalizacji zużycia folii stretch

Nasz bestseller! Wrapper SE to uniwersalna półautomatyczna owijarka do palet. Bogate wyposażenie w standardzie!

Owijarka palet Wrapper SE produkowana w Polsce
Owijarka do palet Wrapper SE

Nasz bestseller! Wrapper SE to uniwersalna półautomatyczna owijarka do palet. Bogate wyposażenie w standardzie!

Owijarka do palet z wycięciem w talerzu
Szyte na miarę owijarki palet Wrapper SA

Linia owijarek palet WRAPPER SA to maszyny od podstaw budowane z uwzględnieniem potrzeb Klientów. Bardzo duża lista wersji i opcji gwarantuje zadowolenie!

Wrapper VO - linia do pakowania palet
Automatyczne linie do owijania palet

WRAPPER VO to automatyczne maszyny owijające palety folią stretch, przystosowane do pracy w linii. Sprawdzają się idealnie przy stacjach paletyzacji.

Owijarka palet z rozciągiem folii producent
Zaawansowane owijarki z rozciągiem folii

Wrapper E EVOLUTION to owijarki z profesjonalnym dwumotorowym rozciągiem folii stretch.

Owijarka do palet z rotującym ramieniem
Ramieniowe owijarki do palet

Zaawansowane owijarki do palet z rotującym ramieniem. Owijarki ramieniowe przeznaczone do różnych ładunków, z szeroką możliwością konfiguracji

robot jeżdżący wokół palety owijanie stretchem folią
Samojezdne roboty do owijania palet

Roboty LEO i LEONARDO produkowane przez firmę ITALDIBIPACK. Mobilna alternatywa dla owijarek stacjonarnych

winda do palet
Windy i transportery palet

Windy przeznaczone do podnoszenia palet z poziomy posadzki. Dedykowane do wózków paletowych lub autonomicznych

ramowa owijarka do drzwi i okien
Maszyny do owijania okien folią stretch

Maszyny dedykowane dla producentów drzwi, okien lub bram.
Owijarki doceniane przez producentów stolarki w Polsce i za granicą.

Poziome owijarki folią stretch

Poziome owijarki Avvolgipack to szeroka gama nowoczesnych urządzeń pakujących. Stworzono je z myślą pakowania przedmiotów długich w folię stretch. Nadają się one także znakomicie do pakowania wielu innych produktów (np. owijanie opon, kabli, węży ogrodowych) charakteryzujących się różnorodną formą.

Owijarka pozioma AVO 30M
Pozioma owijarka Avvolgipack 30M

Podstawowy i zarazem najmniejszy model poziomej owijarki AVVOLGIPACK 30M

Owijarka pozioma aplikująca folię bąbelkową
Owijarki poziome z aplikacją folii bąbelkowej

Avvolgipack seria Total Close najpierw aplikują na produkt folię bąbelkową lub polietylenową, a następnie owijają folią stretch

automatyczna owijarka pozioma
Automatyczne owijarki poziome Avvolgipack A

Automatyczne owijarki poziome. Maszyny automatycznie wykrywają produkt dzięki fotokomórką. Docisk pneumatyczny stabilizuje owijany produkt.

Maszyna do pakowania opon w folię stretch
Maszyny do pakowania opon

Owijarki poziome przystosowane do owijania opon, felg i innych okrągłych przedmiotów. Maszyny półautomatyczne i automatyczne

pozioma owijarka pierścieniowa
Półautomatyczne owijarki poziome Avvolgipack S

Półautomatyczne owijarki poziome służące do pakowania produktów w folię stretch. Występują w kilku wielkościach.

Maszyny do pakowania w papier

Automatyczne maszyny do pakowania w papier produkcji firmy Hugo Beck, charakteryzujące się precyzją wykonania i wysoką kulturą pracy. Dzięki zastosowanym technologią umożliwiają pakowanie w papier nie powlekany żadnymi dodatkami, dzięki czemu nadaje się całkowicie do recyklingu. Łącząc to z faktem, że maszyny są wstanie dopasować się do rozmiaru produktu, zmniejszając zużycie materiału potrzebnego do stworzenia opakowania, czyni nasze rozwiązania w pełni ekologicznymi. Nasza oferta zawiera również maszyny, które są wstanie pakować produkty zarówno w papier jak i folię. Przeznaczone są one dla firm, które cenią sobie elastyczność w wyborze materiału do pakowania.

Maszyna do pakowania w papier lub folię
Uniwersalne urządzenia do pakowania w papier lub folię

Hugo Beck PAPER ADVANCED jest uniwersalną maszyną przystosowaną do pakowania w papier lub folię.

Maszyna pakująca w papier
Maszyna pakująca w papier przy użyciu kleju

Hugo Beck PAPER X. Szybka maszyna pakująca w kraftowy papier. System klejenia papieru z 3 stron produktu.

Maszyna do pakowania w papier dla e-commerce

Maszyna klejąca i zszywająca wytrzymałe opakowania papierowe dopasowane do wielkości pakowanego produktu

Maszyny flow-pack

Pakowanie produktów na maszynach typu FLOW-PACK to coraz bardziej popularny sposób pakowania szerokiej gamy produktów w różnego rodzaju folie. Maszyny te znajdują zastosowanie przy pakowaniu warzyw, owoców, produktów piekarsko-cukierczniczych ale również przy pakowaniu produktów przemysłowych. W naszej ofercie znajdą Państwo urządzenia firm ITALDIBIPACK, IPS oraz Hugo Beck.

maszyna flow-pack pakowanie MAP
FAT flow-pack z nożem kroczącym i górną folią

Maszyna z górnym podawaniem folii i kroczącym zgrzewem poprzecznym.
Seria FAT jest przystosowana do pakowania produktów w zmodyfikowanej atmosferze (MAP).Seria FAT dostępna jest w 2 wielkościach: FAT60, FAT70.

maszyna flow-pack z dolnym podawaniem folii
FBR flow-packi z dolnym podawaniem folii

Maszyna z dolnym podawaniem folii i zgrzewem poprzecznym rotacyjnym
Zaawansowana szybka maszyna do pakowania produktów dostępna w 3 wielkościach: FBR50, FBR60, FBR70

maszyna pakująca flow-pack IPS FBT podawanie folii od dołu
FBT flow-pack z dolnym podawaniem folii i nożem kroczącym

Maszyna z dolnym podawaniem folii i kroczącym zgrzewem poprzecznym
Seria FBT jest przystosowana do pakowania produktów w zmodyfikowanej atmosferze (MAP).

Pozioma maszyna pakująca flow-pack FAR-E
FAR-E uniwersalny flow-pack poziomy

Flow-pack FAR-E z górnym podawaniem folii i zgrzewem poprzecznym rotacyjnym.
Doskonała relacja ceny do wydajności!

flow-pack o małych gabarytach dibiflow
Kompaktowy flow-pack DIBIFLOW MC

Dibiflow MC jest najprawdopodobniej najmniejszym poziomym flow-packiem dostępnym na rynku.

flow-pack FAR z górnym podawaniem folii i zgrzewadłem obrotowym
FAR poziome flow-packi z górnym podawaniem folii

Maszyna z górnym podawaniem folii i zgrzewem poprzecznym rotacyjnym
Zaawansowana szybka maszyna do pakowania produktów dostępna w 3 wielkościach: FAR50, FAR60, FAR70

półautomatyczna maszyna pakująca UNIQIE flow-pack
UNIQE uniwersalny flow-pack

UNIQUE to półautomatyczna maszyna typu flow-pack. Cechuje ją uniwersalność i prosta obsługa.

Wypełnienia do paczek

Szeroka oferta rozwiązań dla branży e-commerce. W naszej ofercie znajdą Państwo profesjonalne systemy do zabezpieczeń i wypełnień paczek podczas transportu. W zależności od potrzeb i preferencji oferujemy papierowe systemy zabezpieczania i blokowania produktu wewnątrz paczki jak i foliowe poduszki i maty powietrzne.

Foliowe poduszeczki z powietrzem

Łatwe w obsłudze i niezawodne maszyny Mini Pak’r i Pro Pak’r do produkcji poduszek z powietrzem. Maszyny te zostały zaprojektowane z myślą o jak najszybszym i łatwym użytkowaniu. Poduszki z powietrzem to wygodny, estetyczny i ekonomiczny sposób na zabezpieczenie produktów w czasie transportu. Dużą zaletą tego systemu jest mały gabaryt maszyny, przestrzeń potrzebna do przechowywania folii i duża ilość wypełnienia z jednej rolki (nawet do 4m3).

Foliowe poduszki nadają się w 100% do recyklingu i mogą być wytworzone z ekologicznych tworzyw PCR

pro pak'r maszyna do poduszeczek z powietrzem
Pro Pak’r szybkie maszyny do wytwarzania poduszeczek z powietrzem

Pro Pak’r to szybkie i profesjonalne maszyny to wytwarzania poduszeczek z powietrzem. Dedykowane do dużych centrów wysyłkowych.

Mini Pak'r maszyna do poduczeczek foliowych
Mini Pak’r maszyny do wytwarzania poduszeczek z powietrzem

Mini Pak’r to łatwe w obsłudze urządzenia to wytwarzania poduszeczek z powietrzem. Dedykowane do małych i średnich firm.

papierowe wypełnienia paczek

System blokowania i unieruchamiania produktów w paczce za pomocą papieru.  Oferujemy kilka modeli konwerterów do różnych gramatur papieru. Materiałem eksploatacyjnym używanym do produkcji wypełniacza, jest ekologiczny, w 100% przetwarzalny papier produkowany przez firmę Ranpak. Papier przetworzony przez konwertery może blokować, unieruchamiać, wypełniać wolną przestrzeń lub owijać produkt w opakowaniu.

padpak guardian
Guardian – nowoczesne zabezpieczanie paczek papierem

PadPak Guardian to nowoczesna,
kompaktowa, szybka
i prosta odpowiedź na
szeroki zakres potrzeb w
zakresie wypełniania papierem

Konwerter do wytwarzania papierowego wypełniacza
PadPak LC papierowe wypełnienie i zabezpieczenie paczki

PadPak LC to szybki konwerter do papieru jednowarstwowego. Wytworzony papier chroni i zabezpiecza zawartość paczki.

ozdobny wypelniacz paczek ranpak geami wrappak ex
Ozdobne zabezpieczenie produktu Wrappak mini

Ekologiczny i ozdobny sposób zabezpieczenia Państwa produktu.
Wrappak jest dobrym wyborem dla okazjonalnego zabezpieczania produktów

konwerter papieru jednowarstwowego
FILLPAK TT ekologiczny wypełniacz papierem

Fillpak TT to konwerter do papieru jednowarstwowego. Wytworzony wypełniacz wypełnia pustą przestrzeń w paczce.

Ranpak GEAMI HV ekologiczy sposób pakowania ozdobnego w papier
Konwerter do ozdobnego pakowania w papier

Profesjonalny konwerter do ozdobnego papieru Ranpak Geami HV

Zaklejarki do kartonów

Automatyczne i półautomatyczne maszyny przystosowane do zaklejania kartonów.

Automatyczna zaklejarka kartonów Nastropack
Automatycznie regulowana zaklejarka kartonów Nastropack NP03

Nastropack NP03 EV -profesjonalna zaklejarka z automatyczną regulacją wysokości i szerokości zaklejanego kartonu

zaklejarka do kartonów Nastropack
Zaklejarka kartonów Nastropack NP01

Nastropack NP01 jest uniwersalnym model zaklejarki do kartonów z ręczną regulacją wysokości i szerokości kartonu.

Wiązarki do taśm z tworzyw sztucznych

Akumulatorowe, półautomatyczne i automatyczne maszyny i urządzenia do zgrzewania produktów taśmami polipropylenowymi lub poliestrowymi. Bandownice znajdą zastosowanie zarówno przy spinaniu paczek, kartonów jak i przy pakowaniu i zabezpieczaniu palet.

automatyczna wiązarka do paczek
Automatyczne ramowe bandownice do paczek

Zaawansowane automatyczne wiązarki do paczek, kartonów i pakietów produktów. Mogą pracować jako część linii pakującej lub jako samodzielne urządenie

Półautomatyczna bandownica do kartonów
Półautomatyczne wiązarki do kartonów

Nowej generacji półautomatyczne wiązarki do kartonów i paczek. Maszyny EXS 303 pracują z taśmami polipropylenowymi o szerokościach od 5 do 16mm.

akumulatorowa wiązarka do taśm
Akumulatorowe wiązarki do taśm PP i PET

Akumulatorowe ręczne bandownice do spinania ładunków na paletach. Prosta obsługa i precyzja działania!

Maszyny Skin Pack

Opakowania typu Skin Pack są idealne dla zabezpieczenia, podniesienia cech i walorów ekspozycyjnych produktów w punktach sprzedaży oraz magazynach. Pakowanie w tym systemie oznacza solidne przymocowanie przedmiotu do kartonu za pomocą folii. Folia rozgrzana i zmiękczona przez system grzałek zostaje opuszczona na pakowany przedmiot i karton, a następnie przyssana do niego przez pompę próżniową. W naszej ofercie znajdą Państwo włoskie maszyny skin-pack produkowane przez firmę ITALDIBIPACK

maszyna pakujaca skin pack 5070
Maszyna Skin Pack 5070

Magic-skin 5070 to zaawansowana maszyna półautomatyczna (automatyczne opuszczanie ramy i odsysanie powietrza). Wymiar pakowania 500x700mm

maszyna pakująca skin pack
Maszyna Magic Skin 5035

Magic-skin 5035 to maszyna półautomatyczna (automatyczne opuszczanie ramy i odsysanie powietrza). Wymiar pakowania 500x350mm

[contact-form-7 id="957" title="Bez tytułu"]