Jako firma wyznaczająca trendy branży opakowań czujemy się odpowiedzialni za środowisko. Dlatego też wprowadziliśmy do oferty rozwiązania ekologiczne. Są to folie wytwarzane z odnawialnych źródeł energii, folie wytwarzane z surowców pochodzących z recyklingu oraz folie biodegradowalne.

Naszą wizją było wdrożenie materiałów przyjaznych środowisku oraz sprostaniu trendowi związanemu ze zrównoważonym rozwojem. Mamy wyobrażenie opakowania, które po użyciu może zostać zwrócone do natury, tak jak skórka od pomarańcza która staje się częścią strumienia odpadów spożywczych. W firmie Polpack zrównoważony rozwój stanowi nie tylko integralną część naszej strategii. Nasze zobowiązania i cele związane z ochroną środowiska są osadzone w kodeksie postępowania biznesowego, a my jesteśmy zobowiązani do prowadzenia naszej działalności w sposób zapewniający długofalowy zrównoważony rozwój.

Ekologiczna poliolefina termokurczliwa

Nasze termokurczliwe folie poliolefinowe wytwarzane z granulatu poprodukcyjnego i biodegradowalne – DECOLINE DCL-BD, są w stanie zastąpić materiały termokurczliwe jak PE, PP czy PVC, posiadają podobne bądź takie same właściwości mechaniczne i optyczne jak większość konwencjonalnych tworzyw sztucznych, obsługując zarówno konsumentów, jak i producentów opakowaniowych. Konsumenci korzystają z tego samego poziomu funkcjonalności opakowania biodegradowalnego jak standardowe folie termokurczliwe, producenci zaś otrzymują bio-materiały, które spełniają wszystkie ich potrzeby produkcyjne, materiały, które można dostosować do aktualnych praktyk pakowania i produkcji przyjaznym środowisku.

biodegradowalna folia termokurczliwa

Biodegradowalna poliolefinowa folia termokurczliwa DECOLINE DCL-BD

Ekologiczne folie stretch

Folia stretch PCR (produkowana z surowców pochodzących z recyklingu, wytwarzana z odpadów pochodzących od konsumentów) oraz biodegradowalne folie rozciągliwe przeznaczone do zabezpieczania ładunków na paletach. Oferowana przez nas folia jest ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych folii stretch, których w Polsce rocznie zużywa się ponad 75.000 ton! Folia biodegradowalna ma zdolność do rozkładu na dwutlenek węgla, wodę i biomasę, jeśli działają na nią warunki glebowe. Biodegradacja powinna nastąpić w ciągu 24 miesięcy. Natomiast stosując folię wytworzoną z surowców pozyskanych z recyklingu (w ilości ok 30%) ograniczamy ślad węglowy

folia stretch biodegradowalna

Ekologiczne wypełnienia paczek

Branża e-commerce rozwija się w tempie 18% rocznie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów uzupełniliśmy naszą ofertę o ekologiczne systemy zabezpieczeń produktów na czas wysyłki. W zależności od preferencji do ochrony produktu na czas wysyłki i magazynowania możemy użyć wypełniaczy papierowych – papier z certyfikatem FSC lub poduszeczki z powietrzem wyprodukowane z tworzywa PCR ( post-consumer recycled metarials )

Wypełnienia paczek papierem wytwarzanym
z materiałów nie utlenianych, przez producentów posiadających certyfikat FSC.

ekologiczna poduszeczka z powietrzem

Poduszeczki do wypełnień produkowane
z surowców pozyskanych
z recyklingu,
w 100% biodegradowalne.

[contact-form-7 id="957" title="Bez tytułu"]