Maszyny do pakowania opon

Maszyny Avvolgipack Tyres to szeroka gama nowoczesnych urządzeń pakujących stworzonych z myślą pakowania przedmiotów okrągłych w folię stretch. Nadają się one znakomicie do pakowania opon, felg, węży ogrodowych itp. 

Avvolgipack 120 SEET oraz SET otwierają gamę poziomych owijarek przeznaczonych do owijania folią stretch produktów zaokrąglonych, w szczególności opon lub stosu opon (także z felgą). Ręczne podawanie produktu oraz trzymanie pakowanych produktów podczas owijania. Standardowe rolki tubusa folii wynoszą 42 mm, oraz 38 mm na zamówienie. Maszyna wyposażona jest w:  stół roboczy z rolkami na wlocie i wylocie oraz skośne rolki dla modelu SEET lub blat z kulkami dla modelu SET - tak aby umożliwić łatwe obracanie pakowanego produktu. Operator ze względu na odpowiednie wyprofilowanie blatu roboczego może łatwo trzymać produkt podczas pakowania. Sugerowana minimalna wysokość produktu 200mm dla modelu SET oraz 250mm dla SEET, a średnica poniżej 600mm. 

Avvolgipack 120 SRA T jest bardziej zaawansowaną konstrukcją w porównaniu do serii SEET oraz SET. Po umieszczeniu pakowanego produktu proces pakowania odbywa się automatycznie. Maszyna wyposażona jest w samocentrujące rolki które stabilizują owijany produkt jednocześnie go obracając dzięki czemu produkt zostanie szczelnie owinięty folią bez angażowania operatora. 

Avvolgipack 135 AC T to w pełni automatyczna maszyna do pakowania produktów okrągłych mogąca pracować linii. Podanie, separacja i centrowanie produktu na maszynie pakującej odbywa się w pełni automatycznie. Maszyna może zapakować zarówno pojedyńcze opony jak i całe pakiety (np. 4 opony w pakiecie)

Maszyna do pakowania opon w folię stretch

Charakterystyka owijarek do opon

  • automatyczne zakładanie i odcinanie folii stretch
  • detekcja produktu za pomocą fotokomórek 
  • siłowniki stabilizujące owijany produkt
  • kilka trybów owijania (całościowo lub punktowo)
  • precyzyjny regulowany ręcznie naciąg folii
  • dostępne w kilku wielkościach
  • system automatycznego obracania pakowanego produktu
  • wjazdowe i wyjazdowe taśmy transportowe
  • dostępne jako maszyny półautomatyczne i automatyczne

Owijarki przystosowane do pakowania opon

Automatyczne i półautomatyczne maszyny do zabezpieczania opon, felg folią stretch

Sprawdź naszą atrakcyjną ofertę finansowania maszyn pakujących! Współpracujemy z kilkoma firmami leasingowymi (Mbank, Getin, Millennium).

W ofercie dedykowana do owijarek poziomych beztubowa folia stretch

Dane techniczne owijarek poziomych

model SEET/SET SRA T AC T
zasilanie  230V 230V 380V
szerokość folii mm 125 125 250
tryb pracy ręczna półautomatyczna automatyczna
waga  400/460kg 490kg  1400kg
       
[contact-form-7 id="957" title="Bez tytułu"]