kloszowa maszyna pakująca dibipack

Kloszowe zgrzewarki do folii termokurczliwej

Estetyczne pakowanie produktów w folię termokurczliwą to nie tylko ochrona pakowanych produktów przed czynnikami zewnętrznymi, ale niejednokrotnie podkreślenie walorów estetycznych pakowanych produktów.  Pakowanie produktów na zgrzewarce kloszowej pozwala na: Szczelne zabezpieczenie Wyeksponowanie całego produktu Poprawę estetyki w procesie pakowania Jak spakować produkt w folię termokurczliwą? Pakowanie w folię termokurczliwą (PVC oraz POLIOLEFINOWĄ) przy użyciu kloszowej

23.12 2021

Estetyczne pakowanie produktów w folię termokurczliwą to nie tylko ochrona pakowanych produktów przed czynnikami zewnętrznymi, ale niejednokrotnie podkreślenie walorów estetycznych pakowanych produktów. 

Pakowanie produktów na zgrzewarce kloszowej pozwala na:

  • Szczelne zabezpieczenie
  • Wyeksponowanie całego produktu
  • Poprawę estetyki w procesie pakowania

Jak spakować produkt w folię termokurczliwą?

Pakowanie w folię termokurczliwą (PVC oraz POLIOLEFINOWĄ) przy użyciu kloszowej zgrzewarki do folii to bardzo proste rozwiązanie dla Twojej firmy.

Pakowanie w folię odbywa się w kilku prostych krokach:

  1. Zakładanie folii. Folie dedykowane do zgrzewarek kątowych DIBIPACK występują w postaci półrękawa. Rekomendujemy używanie folii termokurczliwych takich jak folia PVC lub folia poliolefinowa. Folię termokurczliwą wystarczy założyć na specjalny uchwyt/wałek
umiejscowienie folii na zgrzewarce kloszowej

2. Perforacja folii. W celu uzyskania idealnego obkurczenia folia musi przejść przez specjalny perforator. Jest to miejsce, w którym folia zostaje wstępnie przekuta przez małe i dosłownie niewidoczne igiełki. Perforator odpowiada za usunięcie zbędnego powietrza z przestrzeni pomiędzy folią, a produktem. Dzięki tej czynności folia po obkurczeniu idealnie przylega do pakowanego produktu.

perforacja folii w maszynie kloszowej

3. Przełożenie folii na stół rozdzielczy. Złożona strona folii w półrękawie musi znajdować się na końcu wózka (od strony „pleców” maszyny). Dzięki temu pakowane produkty możemy umieścić w folii jednocześnie zakrywając cały towar.

zakładanie folii na zgrzewarce kloszowej
Na zdjęciu widoczna jest górna i dolna warstwa folii termokurczliwej

4. Zgrzanie i obkurczanie – proces pakowania produktu na zgrzewarce kloszowej. Mając produkt  na wózku/stole rozdzielczym jednym ruchem umieszczamy produkt na polu zgrzewu. Gdy produkt jest otulony folią termokurczliwą z każdej strony musimy uwzględnić zapas folii, aby folia miała miejsce na obkurczenie. W przypadku zbyt małego zapasu folia będzie pękała, a zbyt dużego – folia się nie obkurczy w wystarczającym stopniu. Odcinanie i obkurczanie folii następuje w jednym cyklu. Kloszowe zgrzewarki do folii Dibipack wyposażone są w elektromagnes klosza, dzięki czemu operator maszyny nie musi trzymać kloszowa podczas obkurczania folii. Otwarcie klosza jest znakiem zakończonego pakowania.

Obsługa zgrzewarki kloszowej

Proste i intuicyjne sterowanie, które nie wymaga skomplikowanego przeszkolenia. Kloszowa zgrzewarka do folii DIBIPACK pozwala na łatwe i szybie ustawienie pracy urządzenia dzięki czytelnemu panelowi sterowania, który jest łatwy i szybki w obsłudze. Również wyświetlacz, który informuje o jednej jednostce i jednej liczbie dostosowywanych parametrów.   

panel sterowania DIBIPACK
Panel sterowania zgrzewarki kloszowej DIBIPACK

Kloszowa maszyna pakująca DIBIPACK 3246 lub 4255 EVX ma możliwość pracy w 9 programach.

  • Pierwsze 6 programów pakowania pozwala na zapisanie indywidualnych parametrów pracy (np. dla różnych produktów lub folii)
  • Program 7 – umożliwia wykonanie dwóch zgrzewów oraz jednorazowego obkurczenia ich. Dzięki czemu oszczędzamy energie elektryczną i zwiększamy wydajność pakowania
  • Program 8 – umożliwia wykonanie trzech zgrzewów oraz jednorazowego obkurczenia 3 produktów

Jak ustawić zgrzewarkę kloszową

Regulowany czas odcięcia folii

Czas zgrzewania folii pozwala na ustawienie odpowiedniego czasu na załączenie taśmy oporowej, która zgrzeje i odetnie folię. Im grubsza folia, tym dłuższego czasu na odcięcie potrzebuje maszyna pakująca. Zbyt długi czas nagrzania taśmy oporowej sprawi, że folia się przetopi, a jego żywotność znacząco się skraca. Tempo pracy również ma istotny wpływ na ustawienie czasu odcinania folii – im szybciej pracujemy tym mniejszy powinien być ustawiony czas odcinania

Ustawianie czasu obkurczania folii

Regulowany czas obkurczenia folii jest ustawiany czasem trzymania klosza przez elektromagnes. Zakładamy że zgrzewarka kloszowa przy właściwie ustawionej temperaturze powinna mieć zamknięty klosz od 1 do 4 sekund.

Jak ustawić temperaturę obkurczania folii

Regulowana temperatura obkurczania pozwala na dobranie odpowiedniego parametru do estetycznego spakowania produktu w folię termokurczliwą. Zbyt wysoka temperatura spowoduje pękanie folii na zgrzewach lub przepalenie folii, a zbyt niska – na nieestetyczne obkurczenie i spakowanie produktu.

Zliczanie ilości spakowanych produktów

Kloszowa zgrzewarka do folii DIBIPACK jest wyposażona w liczydło – zapisuje każdy wykonany zgrzew co pozwala na efektywne monitorowanie wydajności pracy maszyny.

Zachęcamy do przeprowadzenia prób na Państwa produkcie w celu uzyskania najlepszego efektu z pakowania. Na miejscu zapewniamy doradztwo w zakresie doboru grubości i szerokości folii.   

pakowanie pieczywa w folię
Kloszowa zgrzewarka do pieczywa
[contact-form-7 id="957" title="Bez tytułu"]