Leasing maszyn pakujących

Czym jest leasing maszyn pakujących? Leasing maszyn nazywany jest umownym stosunkiem cywilnoprawnym, w ramach którego finansujący – leasingodawca przekazuje drugiej stronie prawo użytkowania określonej rzeczy na z góry ustalony okres, w zamian za ratalne opłaty leasingowe. Z racji tego, że leasing jest od dawna postrzegany jako nowoczesny i przyjazny pod względem ekonomicznym sposób finansowania dóbr, firma Polpack

25.01 2021

Czym jest leasing maszyn pakujących?

Leasing maszyn nazywany jest umownym stosunkiem cywilnoprawnym, w ramach którego finansujący – leasingodawca przekazuje drugiej stronie prawo użytkowania określonej rzeczy na z góry ustalony okres, w zamian za ratalne opłaty leasingowe.

Z racji tego, że leasing jest od dawna postrzegany jako nowoczesny i przyjazny pod względem ekonomicznym sposób finansowania dóbr, firma Polpack nawiązała współpracę z ING Leasing, z którym wspólnie przygotowujemy oferty na leasing maszyn pakujących dla naszych klientów. Tę formę współpracy rozpoczęliśmy w 2020 roku, a już teraz widzimy, że była to bardzo dobra decyzja biznesowa, ponieważ korzystają z niej nie tylko nowi klienci, ale również ci, którzy współpracują z nami od lat i wielokrotnie kupowali od nas np. automatyczne maszyny pakujące, linie do owijania palet czy też maszyny typu flow-pack.

Oczywiście największe korzyści z podpisania umowy leasingowej odczują przedsiębiorcy. Dlaczego? Poniżej sprawdźmy jakie są korzyści z leasingu!

Rata miesięczna1335,87
Okres leasingu48 miesięcy
Wpłata wstępna 20% (19 200zł)
Wartość wykupu24 000 zł
Wstępna kalkulacja ING Leasing dla maszyny MecPack Five Star

Zalety leasingu maszyn pakujących

Jako najważniejszą zaletę tej formy finansowania maszyn do pakowania większość przedsiębiorców wymienia korzyści podatkowe, ponieważ podpisanie tego typu umowy pozwala na  zmniejszenie podstawy opodatkowania. Konkretnie mówiąc, jeśli wybierzemy najpopularniejszy na ten moment leasing operacyjny, odliczymy od podstawy opodatkowania
i odsetkową część raty oraz ewentualną opłatę wstępną poniesioną z tytułu tej formy finansowania. Jako dodatkową korzyść należy uznać możliwość doliczenia podatku VAT do miesięcznej raty. W przypadku leasingu operacyjnego obowiązek amortyzacji maszyny pozostaje po stronie leasingodawcy.

W obecnych czasach młode firmy, które działają na rynku jedynie kilka miesięcy, nie są dla banków zbyt wiarygodnymi klientami. Podpisanie umowy leasingowej przy zakupie maszyny pakującej okaże się więc dobrym rozwiązaniem dla tych, które z uwagi na brak zdolności kredytowej otrzymały negatywną decyzję.

Jak oszczędzać przy zakupie maszyn pakujących?

Oszczędzamy przy tym czas, który dla wielu przedsiębiorców jest wyznacznikiem przy wyborze podwykonawców. Aby wnioskować o leasing niezbędne będzie dostarczenie wyłącznie kilku podstawowych dokumentów: dwóch dokumentów tożsamości, zaświadczenia o numerze REGON i NIP oraz wpisu do ewidencji działalności gospodarczej. W przypadku spółek wymagana będzie również umowa spółki oraz wypis z KRS.

Firma Polpack we współpracy z Millenium Leasing dopilnuje całego procesu leasingowego. Biorąc pod uwagę oczekiwania klientów, możemy zaproponować różnej długości okres spłaty. Zwracamy uwagę na zadeklarowaną wpłatę własną, wysokość rat i kwotę wykupu. Nasz doradca jest w stanie przygotować kilka wariantów, co pozwoli na wybranie najodpowiedniejszego, skrojonego na miarę każdego przedsiębiorstwa. Pracujemy online, co pomaga na swobodne przygotowanie oferty w trakcie pandemii COVID-19. W przypadku, gdy Klient chciałby osobiście pojawić się w naszej siedzibie, ustalamy szczegóły spotkania, zachowując odpowiednie warunki sanitarne.

Kompleksowa oferta Polpack Sp. z o.o.

W swojej ofercie posiadamy maszyny kloszowe, półautomatyczne zgrzewarki z tunelem, automatyczne maszyny pakujące w folie poliolefinowe lub polietylenowe, czy też tunele obkurczające. Jesteśmy producentem maszyn do owijania palet folią stretch oraz folii termokurczliwych. Dzięki temu zapewniamy kompleksowe rozwiązania z zakresu pakowania.

Podsumowanie, dlaczego warto zainteresować się leasingiem maszyn pakujących:

  • Decydując się na zakup maszyny pakującej w leasingu możemy zaliczyć maszynę pakującą w koszty firmy dwa razy szybciej niż przy zakupie za gotówkę
  • Elastyczne finansowanie – pierwsza wpłata od 0 do 45%
  • Czas spłaty od 3 do 6 lat
  • Mamy możliwość ustalenia różnej wysokości rat, w zależności od Państwa potrzeb
  • Potrzebujemy środków tylko na wkład własny do leasingu, pozostałą część finansuje bank Millennium. W tym czasie maszyna do pakowania ma czas zarobić na ratę leasingu swoją pracą przy usprawnieniu produkcji
  • Leasing maszyn do pakowania nie obniża naszej zdolności kredytowej
  • Jest to szybkie finansowanie, formalności można załatwić w dosłownie kilka dni
  • Wymaga niewielkiej ilości dokumentów w porównaniu do kredytu
  • Tym sposobem obniżamy wysokość płaconych podatków
Rata miesięcznaod 1520zł
Długość produktu50-600mm
Wydajnośćdo 120 opakowań/ minutę
Max szerokość folii500 mm

Jeśli mają Państwo pytania, zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem:

Marta Suszyńska

marta@polpack.pl

tel. 606 738 521

[contact-form-7 id="957" title="Bez tytułu"]