Ekologiczne poduszeczki foliowe

Firma Polpack jest świadoma swojego wpływu na środowisko naturalne. Dlatego systematyczne uzupełniamy ofertę naszych materiałów opakowaniowych o ekologiczne materiały. Folie EKO dedykowane do maszyn Mini Pak'r V3 i Pro Pak'r są wykonane z surowców pochodzących przynajmniej w 50% z recyklingu (w tym przypadku są to odpady pokonsumenckie). Folia ta jest wytrzymała - mimo zaledwie 19 mikronów grubości z powodzeniem zastępuje folie o grubości 23 mikronów. Poduszeczki z powietrzem to ekonomiczne i estetyczne wypełnienie paczki oraz zabezpieczenie produktu na podczas wysyłki.  

ekologiczny wypełniacz paczek

Ogólna charakterystyka poduszeczek EKO

  •  folia wyprodukowana z surowców pochodzących z recyklingu!
  • 3 warstwowa 
  • przyjazna środowisku 
  • dedykowana do urządzeń mini i pro pak’r
  • nie pylące!
  • lekkie – 98% objętości to powietrze!
  • szczelne 
  • nawet 4,5m3 wypełnienia z jednej rolki!
  • 50% surowców PCR 

Właściwości

ekologiczna poduszeczka z powietrzem

W pełni ekologiczne wypełniacze do paczek. Poduszeczki są produkowane z surowców pochodzących z recyklingu – z odpadów pokosumenckich (PCR). Dzięki temu zmniejszamy ślad węglowy i zamykamy cyklu życia produktu dzięki zużywaniu recyklatu w strukturze.

Nadruk na folii również jest eko – tusze bazują na wodzie.

Kolor poduszek powietrznych jest szarawy ponieważ folia nie zawiera sztucznych barwników i niebezpiecznych składników . To nasz wspólny odcień ekologicznej szarości dla rozwiązań e-commerce.

Czym są tworzywa PCR:

Tworzywa sztuczne PCR są tworzywami pochodzącymi z odzysku (recyklingu). Tworzywa te są wytwarzane z odpadów pochodzących od konsumentów, ze zużytych opakowań z tworzyw sztucznych, które konsumenci wyrzucają do kosza. Odpady tzw „postkonsumenckie” to w praktyce największe na świecie źródło odpadów. Stąd też ciągle poszukiwane są sposoby ograniczenia wytwarzania tego typu odpadów, a także sposoby przetwarzania ich w nowe produkty. Wśród stosunkowo nowych rozwiązań, znajduje się tworzywo PCR, jako wynik recyklingu odpadów z gospodarstw domowych. Celem tych rozwiązań jest, przetwarzanie odpadów na nowe produkty.

Dane techniczne ekologicznych wypełnień foliowych

wymiar poduszeczki 200×200 200×130
Nawój 515m 515m
Ilość rolek na palecie 156 156
Ilość m3 wypełnienia z 1 rolki 4,5 4
Podlegająca recyklingowi tak tak
Ilość surowców PCR 50% 50%

Maszyny do wytwarzania poduszeczek są dostępne za 1 zł miesięcznie przy rocznym zużyciu jednej palety folii. 

[contact-form-7 id="957" title="Bez tytułu"]