biodegradowalna folia termokurczliwa poliolefinowa

Ekologiczna biodegradowalna folia poliolefinowa

Jako firma wyznaczająca trendy w branży opakowań czujemy się odpowiedzialni za środowisko. Dlatego też wprowadziliśmy do oferty rozwiązania ekologiczne. Są to folie wytwarzane z odnawialnych źródeł energii oraz folie biodegradowalne. Nasza biodegradowalna poliolefinowa folia termokurczliwa jest są w stanie zastąpić folie termokurczliwe takie jak PE, PP czy PVC, posiada podobne bądź takie same właściwości mechaniczne

27.04 2020

Jako firma wyznaczająca trendy w branży opakowań czujemy się odpowiedzialni za środowisko. Dlatego też wprowadziliśmy do oferty rozwiązania ekologiczne. Są to folie wytwarzane z odnawialnych źródeł energii oraz folie biodegradowalne.

Nasza biodegradowalna poliolefinowa folia termokurczliwa jest są w stanie zastąpić folie termokurczliwe takie jak PE, PP czy PVC, posiada podobne bądź takie same właściwości mechaniczne i optyczne jak większość konwencjonalnych folii termokurczliwych, obsługując zarówno konsumentów, jak i producentów opakowaniowych. Konsumenci korzystają z tego samego poziomu funkcjonalności opakowania biodegradowalnego jak standardowe opakowania polimerowe, producenci zaś otrzymują bio-materiały, które spełniają wszystkie ich potrzeby produkcyjne, materiały, które można dostosować do aktualnych praktyk pakowania i produkcji przyjaznym środowisku.

Produkcja biodegradowalnej, poliolefinowej, wielowarstwowej folii termokurczliwej DECOLINE DCL-BD na bazie surowca odnawialnego. Zawartość surowca odnawialnego >20% (COF 0,16)

DECOLINE DCL-BD to najnowsze w Europie rozwiązanie dla opakowaniowej poliolefinowej wielowarstwowej folii termokurczliwej firmy Polpack Sp. z o.o. opracowane w celu zmniejszenia / wyeliminowania pozostałości tworzyw sztucznych z poliolefinowych folii termokurczliwych przedostających się do środowiska naturalnego. W przeciwieństwie do konwencjonalnej aplikacji folii DECOLINE DCL-BD ma zdolność do bezpiecznej i stu procentowej biodegradacji w ciągu trzech lat od końca okresu użytkowania (jeśli przypadkowo zostanie wyrzucona do środowiska naturalnego).

Folia poliolefinowa DECOLINE DCL-BD została zaprojektowana przy użyciu zastrzeżonej technologii nowej generacji – nie pozostawia mikro-plastiku ani szkodliwych substancji na żadnym etapie procesu biodegradacji. Folię tą można poddać recyklingowi  w taki sam sposób, jak konwencjonalne folie poliolefinowe.

Niniejsza innowacyjna technologia jest ściśle testowana zgodnie z międzynarodowymi standardami i weryfikowana przez niezależne strony trzecie.

Podsumowując, to co cechuje naszą folię POF DCL-BD:

  • folia biodegradowalna
  • surowiec pochodzący z odnawialnych zródeł energii
  • nadająca się w 100% do recyklingu
  • wysoko przejrzysta
  • wytrzymała

Ekologiczna folia DECOLINE DCL-BD może być aplikowana na wszystkich rodzajach zgrzewarek folii:

[contact-form-7 id="957" title="Bez tytułu"]