ekologiczne tworzywa pcr

Ekologiczne wypełnienie do paczek!

Jako firma świadoma swojej odpowiedzialności za środowisko stale poszerzamy naszą ofertę opakowań o rozwiązania przyjazne środowisku – są to folie biodegradowalne oraz materiały opakowaniowe wytworzone z odpadów postkonsumenckie – PCR. Stosując folie wytworzone z surowców PCR wspieramy dążenia do gospodarki tworzyw sztucznych o obiegu zamkniętym, a odpady pokonsumenckie są tego wyrazem. Przetworzone w ten sposób opakowania

05.07 2021

Jako firma świadoma swojej odpowiedzialności za środowisko stale poszerzamy naszą ofertę opakowań o rozwiązania przyjazne środowisku – są to folie biodegradowalne oraz materiały opakowaniowe wytworzone z odpadów postkonsumenckie – PCR. Stosując folie wytworzone z surowców PCR wspieramy dążenia do gospodarki tworzyw sztucznych o obiegu zamkniętym, a odpady pokonsumenckie są tego wyrazem. Przetworzone w ten sposób opakowania takie jak folie stretch lub poduszki z powietrzem w 100% nadają się do ponownego recyklingu. Poduszeczki z powietrzem z tworzywa PCR są doskonałą ekologiczną alternatywą dla konwencjonalnych wypełnień do paczek takich jak poduszki z folii PE lub wypełnień papierowych. Nadruki wykonane są na każdej poduszce powietrznej za pomocą atramentu na bazie wody, więc nie są szkodliwe dla środowiska. Kolor poduszek powietrznych jest szarawy. Posuszeczki do wypełnień są koloru szarego – nie stosujemy dodatkowych sztucznych barwników. To nasz wspólny odcień ekologicznej szarości.

Poduszki powietrzne oraz maty z powietrzem mogą być bardziej przyjazne dla środowiska niż myślisz. Wykorzystując powietrze do ustabilizowania produktów w paczce oraz amortyzacji wstrząsów, zużywają one ułamek materiału opakowaniowego w porównaniu z ich objętością. Są one praktycznie lekkie jak powietrze, dzięki czemu zmniejszają również całkowitą wagę przesyłki. Każda poduszka wypełniona jest powietrzem, a więc gotowe wypełnienie do paczki składa się zaledwie z 1% tworzywa (w tym przynajmniej 30% PCR) i 99% powietrza!

Poduszeczka 200×150 wytworzona w 50% z surowców PCR

Estetyczne zabezpieczanie Twoich przesyłek!

Wiele firm jest świadomych wpływu swoich wyborów dotyczących opakowań zarówno na satysfakcję klientów, jak i na środowisko. Żaden konsument nie chce, aby jego przesyłka wypełniona była niepotrzebnymi skrawkami materiałów, dlatego też poduszki powietrzne są solidną i estetyczną alternatywą dla innych wypełniaczy do paczek. Nasz system wytwarzania wypełnień paczek z pewnością sprawi, że Twój klient po otwarciu przesyłki uzna Twoją firmę za odpowiedzialną za środowisko i nie zawaha się skorzystać ponownie z Twoich usług!

ekologiczne wypełnienie paczki
Ekologiczne wypełnienie poduszeczkami z folii PCR

Ekologiczne wypełnienie paczki – z czego jest wykonane

Poduszki i maty powietrzne są zazwyczaj wykonane z tworzywa HDPE (polietylen o dużej gęstości) lub LDPE (polietylen o małej gęstości). Oba tworzywa można poddać recyklingowi.

Dostępne są również inne materiały do produkcji poduszek powietrznych. Na przykład papier z dodatkową plastikową warstwą umożliwiający szczelne zgrzanie „papierowej” poduszki. Do wytworzenia foliowego systemu wypełniaczy są również używane materiały ulegające biodegradacji lub nadające się do kompostowania, które muszą spełniać szczegółowe wymagania określone w normie europejskiej EN 13432.

maszyna mini pak'r z folią PCR
Urządzenie do wytwarzania poduszeczek z powietrzem

Wypełnienia paczek pochodzące z recyklingu!

Wytworzenie pierwotnego tworzywa sztucznego wymaga więcej energii niż wytworzenie tworzywa pochodzącego z recyklingu. Rozważ przejście na poduszki powietrzne, które są zdecydowanie bardziej przyjazne dla środowiska. Poduszka powietrzna AirSpeed Renew wykorzystuje 50% materiału pochodzącego z recyklingu. Można ją również w 100% poddać recyklingowi! Ta niewielka zmiana pomoże Ci zmniejszyć emisję dwutlenku węgla przez Twoje opakowanie.

Przejście na rozwiązanie z poduszką powietrzną o cieńszej grubości może skutecznie ograniczyć ilości opakowań z całego procesu pakowania. Na przykład folia AirSpeed tworzy lekką poduszkę powietrzną, która działa tak samo dobrze jak poduszki o większej grubości, ale zużywa znacznie mniej materiału. Ponieważ materiał jest cieńszy, oznacza to również, że rolka może mieć nawet 2408 metrów folii na jednej rolce. Dzięki temu na jednej palecie mieści się więcej materiału amortyzującego, co zmniejsza liczbę dostaw towarów oraz zapotrzebowanie na przestrzeń magazynową na terenie zakładu. Oznacza to również zmniejszenie częstotliwości zmiany rolek na stanowisku do pakowania, pomagając Twoim pracownikom w bardziej inteligentnej pracy i zwiększeniu wydajności.

W ofercie firmy Polpack znajdą Państwo szeroką ofertę rozwiązań chroniących paczkę podczas wysyłki i systemów dla branży e-commerce

Bartłomiej Gochnio

[contact-form-7 id="957" title="Bez tytułu"]