Samojezdny robot do owijania palet folią LEONARDO

Mobilne, zrobotyzowane owijarki palet: elastyczność w procesie owijania

Mobilne owijarki palet oferują większą elastyczność w porównaniu do stacjonarnych owijarek palet. Istnieją pewne aplikacje, które są „dedykowane” owijarkom mobilnym. W poniższym krótkim artykule przedstawiam najważniejsze zalety, dla których warto wybrać robota do owijania palet zamiast tradycyjnej owijarki ze stołem obrotowym lub owijarki ramieniowe. Mobilność: Oczywiście mobilność owijarki palet jest kluczową cechą tego typu maszyny.

16.07 2021

Mobilne owijarki palet oferują większą elastyczność w porównaniu do stacjonarnych owijarek palet. Istnieją pewne aplikacje, które są „dedykowane” owijarkom mobilnym. W poniższym krótkim artykule przedstawiam najważniejsze zalety, dla których warto wybrać robota do owijania palet zamiast tradycyjnej owijarki ze stołem obrotowym lub owijarki ramieniowe.

Mobilność: Oczywiście mobilność owijarki palet jest kluczową cechą tego typu maszyny. W jakich sytuacjach ten atut ma największy wpływ? Jeśli nie jesteś w stanie wygospodarować miejsca na hali produkcyjnej lub magazynie, możesz podjechać owijarką do palety, owinąć ją folią stretch, a po zakończeniu pracy odstawić ją. Często użytkownicy wózków widłowych ustawiają palety przy rampach, a operator owija palety, które są tam ustawione. Po zakończeniu pakowania palet odjeżdżają mobilną owijarką w inne miejsce. Innym powszechnym zastosowaniem owijarek mobilnych jest możliwość dojazdu do różnych obszarów magazynu i owijanie przygotowanych palet przed ich odstawieniem do doków załadunkowych.

Palety ponadgabarytowe: Kolejną zaletą robotów do owijania palet jest możliwość owijania palet ponadgabarytowych. Owijarki stacjonarne przeważnie mają ograniczenia rozmiaru i wagi palet. Dzięki mobilnej owijarce palet nie jesteś zmuszony do czasochłonnego i mniej efektywnego ręcznego owijania ponadgabarytowych ładunków. Robot do owijania palet folią stretch powtarzalnie zabezpieczy wszystkie ładunki!

Ciężkie lub niestabilne palety: Mobilna owijarka do palet jest również doskonałym wyborem, jeśli masz bardzo ciężkie lub niestabilne ładunki palet. Palety są nieruchome, więc nie musisz się martwić o przewrócenie się produktu podczas jej owijania, ograniczeniem nie jest też duża waga zabezpieczanego ładunku.

Roboty do owijania palet dostępne w ofercie firmy Polpack

Od 30 lat jesteśmy autoryzowanym i wyłącznym przedstawicielem firmy Italdibipack w Polsce. W naszej ofercie znajdują się 3 modele maszyn tego producenta. Służymy również pełnym wsparciem serwisowym.

  • Robot LEO. Podstawowa i zarazem najbardziej popularna mobilna owijarka do palet. Kolumna o wysokości 2000mm, cierny naciąg folii stretch. Robot LEO potrzebuje tylko 75cm wolnej przestrzeni wokół owijanej palety. Jest to mobilna owijarka z możliwie najniższą przestrzenią potrzebną do pracy
  • Robot LEO SP. Większy „brat” owijarki LEO. W standardzie kolumna umożliwiająca owijanie palet o wysokości do 2200mm, a w opcji nawet 2700mm. LEO SP potrzebuje nieco większej powierzchni wokół owijanego ładunku w porównaniu do „mniejszego brata”
  • Robot LEONARDO. Zaawansowany robot do owijania palet. Gabarytami i przestrzenią pracy jest prawie identyczny jak robot LEO, ale to co wyróżnia tego robota to teleskopowy maszt umożliwiający owinięcie palety o wysokości do 2350cm oraz regulowany motorowy system rozciągu folii stretch

Folia do owijarek mobilnych

W celu optymalnego zabezpieczenia ładunku na palecie ważne jest dobranie odpowiedniej folii do robota. W zależności od wagi palety, od tego czy jest stabilna czy nie możemy zaproponować następujące folie stretch:

  • folia POLISTRETCH 10. Nanofolia stretch wstępnie blokowana. Świetnie sprawdzi się na owijarkach mobilnych z ciernym systemem rozciągu folii stretch, dedykowana do foremnych palet. Na jednej rolce o wadze 17.5 kg aż 3600 metrów folii! Folia ta mimo zaledwie 10 mikronów grubości jest zaskakująco wytrzymała
  • folia POLISTRETCH 12. Uniwersalna nanofolia stretch. Dedykowana do różnych typów maszyn. Sprawdzi się tam gdzie nie mamy powtarzalnych palet, a jednocześnie zależy nam na oszczędnym pakowaniu palet. 3000 metrów folii na rolce
  • folia POLISTRETCH 15. Wysoko rozciągliwa i niesamowicie wytrzymała folia o grubości 15 mikronów. Dedykowana do robotów wyposażonych w zmotoryzowany system rozciągu folii stretch LUB do nieforemnych palet. 2400 metrów nawoju
  • Biodegradowalna folia stretch. Jest to ekologiczna maszynowa folia stretch o grubości 20 mikronów
  • Folia stretch maszynowa PCR. Folia ta została wytworzona przynajmniej w 30% z surowców pochodzących z odpadów post konsumenckich. Stosując folię PCR dajemy zużytym tworzywom sztucznym „nowe życie”
  • folia stretch super power. Dla tradycjonalistów oczekujących “solidnego” zabezpieczenia palety oferujemy najwyższej jakości maszynową folię stretch o grubości 20 lub 23 mikronów. Folia ta jest dedykowana do mobilnych owijarek zarówno z ciernym naciągiem folii jak i ze zmotoryzowanym
  • folia prestretch maszynowa. Folia stretch dla najbardziej oszczędnych użytkowników. 8 lub 9 mikronów grubości. Dedykowana do owijarek z mechanicznym naciągiem folii stretch i foremnych palet

Wszystkie oferowane przez nas folie stretch podlegają w 100% recyklingowi. Oczywiście wyżej wymienione folie stretch to tylko część naszej oferty. Prosimy o kontakt, a nasi specjaliści zaproponują lub zaprezentują najbardziej optymalną folię stretch do jak najbardziej optymalnego zabezpieczenia Państwa ładunku na palecie.

Firma Polpack od ponad 20 lat jest producentem owijarek do palet. Produkujemy maszyny do zabezpieczania palet (ale również drzwi i okien) folią stretch pod indywidualne wymagania naszych Klientów.  

Kamil Woliński

[contact-form-7 id="957" title="Bez tytułu"]