Hugo Beck FLEXO

Hugo Beck FLEXO 500 i 700

Elastyczne i wszechstronne maszyny pakujące w folię. Nazwa serii FLEXO mówi wszystko – maszyny do pakowania w folię wyróżniają się maksymalną wszechstronnością i elastycznością. Maszyny pakujące FLEXO doskonale sprawdzą się przy pakowaniu w folię mrożonej pizzy, ciastek, książek, owoców, warzyw, książek, AGD, nart, listew przypodłogowych, drabin, paneli i wielu innych. Maszyny serii FLEXO docenią profesjonalni

07.02 2022

Elastyczne i wszechstronne maszyny pakujące w folię. Nazwa serii FLEXO mówi wszystko – maszyny do pakowania w folię wyróżniają się maksymalną wszechstronnością i elastycznością. Maszyny pakujące FLEXO doskonale sprawdzą się przy pakowaniu w folię mrożonej pizzy, ciastek, książek, owoców, warzyw, książek, AGD, nart, listew przypodłogowych, drabin, paneli i wielu innych. Maszyny serii FLEXO docenią profesjonalni użytkownicy którzy muszą się dostosowywać do zmieniających się zamówień.

Pakowanie w folię na zgrzewarce FLEXO

Obie wersje zgrzewarek – FLEXO 500 i 700 – są wyposażone w boczny zgrzew wzdłużny natomiast zgrzew poprzeczny na napędzie SERVO jest zaprojektowany z myślą o pracy w cyklu start-stop. Dzięki temu maszyny FLEXO mogą pracować z różnymi foliami (np. POF, PVC, PP, PE) i dużym zakresie wielkości produktów.

Dlaczego warto zdecydować się na HUGO BECK FLEXO ?

Maszyny pakujące Hugo Beck już od wielu lat wyznaczają trendy, są synonimem wyjątkowej trwałości i kultury pracy. Inżynierowie cały czas udoskonalają i rozwijają technologię pakowania aby jak najbardziej ograniczyć odpad folii i zapewnić jak najlepszą jakość spakowanego produktu. W teorii, czy to na folderze czy na filmie reklamowym, większość maszyn pakujących wygląda podobnie, dlatego zapraszamy do naszej firmy aby „na żywo” zobaczyć różnicę i przekonać się jak wysoko specjalistycznym sprzętem są maszyny pakujące Hugo Beck.

 • Maszyny pakujące serii FLEXO zapewniają duże oszczędności folii dzięki możliwości pracy z foliami o grubości od 7μm
 • Zapewniają wysoką estetykę i wytrzymałość zgrzewu bocznego niezależnie od rodzaju folii
 • Zmiana formatu pakowanego produktu zajmuje dosłownie chwilę i nie wymaga użycia narzędzi
 • Dane z receptur, które zostały już wprowadzone, są przechowywane dla powtarzanych zadań
 • Zgrzewarki folii Hugo Beck serii FLEXO oferują wysoką wydajność pracy dzięki szybkiej i prostej wymianie folii, a kontrolowany falownikiem system nawijania odpadu folii (wyposażony w soft-start) zapobiega rwaniu się folii
 • Zminimalizowana ilość odpadu folii
 • Użytkownicy i dział utrzymania ruchu docenią łatwość serwisowania i konserwacji dzięki doskonałej dostępności do wszystkich elementów maszyny
Maszyna pakująca w folię Hugo Beck Flexo X
Automatyczna maszyna pakująca Hugo Beck FLEXO 500

Podstawowe parametry techniczne zgrzewarek do folii Hugo Beck FLEXO:

 • załadunek możliwy ręczny na wstępną taśmę załadowczą lub możliwość integracji z linią produkcyjną
 • kierunek pracy maszyny od lewej do prawej lub od prawej do lewej
 • w standardzie stosowana folia w postaci półrękawa foliowego, w opcji możliwość składania folii z taśmy na półrękaw
 • wydajność mechaniczna: FLEXO 500 6000 cykli na godzinę, FLEXO 700 5000 cykli na godzinę
 • wymiary pakowanych produktów dla FLEXO 500: długość od 100mm (w opcji od 40mm) do bez limitu, szerokość od 10 do 430mm, a wysokość maksymalnie do 250mm. Dla FLEXO 700: długość od 100mm (w opcji od 40mm) do bez limitu, szerokość od 50 do 680mm, a maksymalna wysokość do 300mm

Przykładowe zastosowania automatycznych maszyn pakujących serii FLEXO:

Seria FLEXO ze względu na swoją uniwersalność cieszy się w Polsce największą popularnością z całej gamy maszyn pakujących firmy Hugo Beck. Firma Polpack Sp. z o.o. od prawie 20-stu lat jest autoryzowanym przedstawicielem Hugo Beck w Polsce i przez ten czas zrealizowaliśmy wiele ciekawych projektów. Maszyny Hugo Beck mogą być wyposażone w wiele opcji dodatkowych i tuneli obkurczających dzięki temu możemy je dostosować do pakowania szerokiej gamy różnych produktów. Poniżej przedstawiam kilka wybranych:

Maszyna do pakowania listew w folię termokurczliwą

Maszyny Hugo Beck serii FLEXO są często wybierane przez firmy poszukujące maszyn pakujących umożliwiających zgrzewanie długich produktów takich jak np. listew przypodłogowych, paneli, profili aluminiowych i innych. Na poniższym filmie jest prezentowany model FLEXO 500 pakujący listwy w termokurczliwą folię poliolefinową. Z ciekawszych opcji maszyna ta jest wyposażona w system składania folii z taśmy w półrękaw (rzadsza i łatwiejsza zmiana folii), system aplikacji zrywki ułatwiającej otwieranie zgrzanych produktów. W tej konfiguracji stała wydajność pracy jest na poziomie ok 22-25m produktu na minutę.

Maszyna pakująca dla e-commerce

Hugo Beck FLEXO może występować w wersji e-commerce. Jest to maszyna przystosowana do pakowania produktów w wytrzymałą, nieprzezroczystą folię. Opcjonalnie maszyna może być wyposażona w skaner kodów (np. identyfikacja pakowanego produktu) i drukarkę etykiet (np. z adresem odbiorcy). W ofercie mamy również maszyny Hugo Beck e-commerce dedykowane do pakowania w papier. A więcej informacji o naszych rozwiązaniach dla branży e-commerce pod tym linkiem

Maszyna pakująca uchwyty meblowe w folię POF lub PE

Dzięki zastosowaniu kurtyny świetlnej zamiast standardowych fotokomórek , systemu zbliżania się do siebie taśm transportowych (tzw. Kissing Belts) oraz tunelu z teflonową taśmą transportową nasz Klient pakuje produkty o nieregularnych kształtach w folię termokurczliwą.

Maszyna do pakowania elementów elektrycznych w folię

Jeden z wiodących producentów osprzętu elektrycznego szukał uniwersalnego rozwiązania do szybkiego i estetycznego pakowania produktów takich jak gniazdka elektryczne, przełączniki, włączniki, puszki itp. Wybór padł na model FLEXO 500 z opcjonalnym systemem zbliżania się do siebie taśm transportowych podczas przejazdu produktu i boczny system zgrzewu RES (analogowy), maszyna pracuje z folią poliolefinową o grubości 15 lub 19 mikronów, a docelowa wydajność jest na poziomie 3000 cykli na godzinę.

Maszyna do pakowania profili aluminiowych w folię

Są firmy stawiające na pierwszym miejscu integracje maszyn pakujących z istniejącymi maszynami produkcyjnymi – na poniższym filmie możemy obejrzeć „stary” dobry model zgrzewarki FLEXO. Maszyna ta jest wyposażona w akcesoryjne podajniki do długich elementów (profili aluminiowych). Dzięki temu maszyna może wydajnie pracować bez obecności operatorów.

Maszyna do foliowania tacek z grillem jednorazowym

W ostatnich latach grille jednorazowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Maszyna pakująca FLEXO doskonale sprawdzi się przy pakowaniu tacek z grillem w biodegradowalną folię poliolefinową.

Maszyna do foliowania ryz papieru

Hugo Beck FLEXO może być częścią dłuższej linii technologicznej – np. w drukarni. Na prezentowanym filmie z odbioru technicznego maszyny w fabryce możemy obejrzeć jak przemyślany jest proces pakowania ryz papieru w pakiety. W tym projekcie bardzo ważna była kwestia idealnego wyrównania stosu, tak aby podczas obkurczania folii w tunelu, folia nie „zgniotła” wystających narożników. Dodatkowo prezentowana linia została wyposażona w dedykowany podajnik do etykiet. Do foliowania ryz papieru została użyta folia poliolefinowa o grubości 19 mikronów.

Serwis maszyn Hugo Beck

Firma Polpack od ponad 20 lat jest autoryzowanym przedstawicielem i dystrybutorem Hugo Beck w Polsce. Zapewniamy wsparcie techniczne, naprawy gwarancyjne i części zamienne do automatycznych maszyn pakujących. Zajmujemy się zarówno szkoleniem z zakresu obsługi i konserwacji maszyn jak i generalnymi przeglądami maszyn które na przestrzeni lat mogły stracić swoje pierwotne właściwości.

Folia do maszyn Hugo Beck

Do maszyn Hugo Beck rekomendujemy wysokiej jakości folie termokurczliwe. Jesteśmy producentem folii poliolefinowej, a dzięki współpracy z firmą Hugo Beck opracowaliśmy receptury folii dedykowane do wydajnego pakowania na automatycznych zgrzewarkach. Produkujemy folie w postaci taśmy i półrękawa. W zależności od potrzeb danej aplikacji możemy wykonać folie termokurczliwą o większym lub mniejszym poślizgu. Do produktów o nieregularnych kształtach proponujemy folię poliolefinową sieciowaną (cross-linked) lub o zwiększonej grubości (np 38 lub 50 mikronów). W ostatnim czasie coraz więcej firm decyduje się na folie biodegradowalne lub wytwarzane z tworzyw PCR. Na życzenie wykonujemy nadruki na folii (np. nadruk IKEA, recyklingu, informacja o stosowaniu folii ekologicznej) oraz perforacje (termiczną lub mechaniczną)

Wysokiej jakości folia termokurczliwa jest gwarancją niezawodnej pracy maszyny – odpowiednio dobrana folia nie osadza się na elementach zgrzewających i opóźnia proces „tępienia” się noży maszyny. Pamiętajmy również o tym że każdy przestój maszyny (np. z powodu zerwania się folii) powoduje straty.

Produkowana przez nas folia posiada atest do bezpośredniego kontaktu z żywnością i spełnia najwyższe standardy jakościowe, między innymi  ISO 9001:2015 oraz BRC IOPIKEA IWAY

Kontakt Hugo Beck w Polsce

Jeśli mają Państwo pytania odnośnie naszych rozwiązań lub szukają Państwo pomysłu jak spakować swój produkt lub zautomatyzować proces pakowania w swojej firmie – zachęcamy do kontaktu:

 • Polska centralna i wschodnia Kamil Woliński 604-589-518 kamil@polpack.pl
 • Polska południowa Sławomir Serafin 600-290-619 sserafin@polpack.pl
 • Polska zachodnia i północna Tomasz Siwiaszczyk 604-263-283 tomek@polpack.pl
 • serwis maszyn Hugo Beck serwis@polpack.pl 22-614-05-06

[contact-form-7 id="957" title="Bez tytułu"]