Maszyny do pakowania w papier lub w folię

Pakowanie w papier czy folię? Bądź elastyczny! Maszyna pakująca Hugo Beck Hybrid X przeznaczona jest do pakowania produktów w papier lub folię. Prosta wymiana materiału gwarantuje, że jesteś gotowy na nowy produkt i nowy materiał opakowaniowy. Niezależnie od tego, czy zastosowany jest podajnik łańcuchowy, czy tradycyjna taśma załadowcza, maszyny Hybrid X wyróżniają się ciągłym procesem

24.05 2022

Pakowanie w papier czy folię? Bądź elastyczny! Maszyna pakująca Hugo Beck Hybrid X przeznaczona jest do pakowania produktów w papier lub folię. Prosta wymiana materiału gwarantuje, że jesteś gotowy na nowy produkt i nowy materiał opakowaniowy.

Niezależnie od tego, czy zastosowany jest podajnik łańcuchowy, czy tradycyjna taśma załadowcza, maszyny Hybrid X wyróżniają się ciągłym procesem pakowania – bez przestojów – maksymalizując wydajność, zapewniając brak przestojów podczas zgrzewania folii lub klejenia papieru. 

Dostępne są różne wersje maszyn, w zależności od wymaganej elastyczności:

 • podstawowy model paper X pakuje w papier z zakładką („zgrzewem”) na górze produktu
 • paper X e-com pakuje w papier z zakładką na górze produktu jednocześnie dopasowując się do długości pakowanych produktów
 • Hybrid X umożliwia stosowanie papieru lub folii. Zakładka/zgrzew na górze produktu
 • Hybrid X advance umożliwa zamknięcie produktu na górze lub z boku

Cechy maszyny do pakowania w papier lub folię

 • jedna maszyna do różnych materiałów i typów opakowań
 • szybka zmiana materiału opakowaniowego – od 30 do 60 minut
 • niezwykle wysoka elastyczność, spełniająca wymagania dotyczące opakowań przyszłości
 • system sterowania Siemens TIA Portal lub Rockwell Automation
 • łatwa integracja linii i łączność z systemami wyższego poziomu, gotowa na przemysł 4.0

Dane techniczne maszyny do pakowania w papier i folię

Podawanie produkturęcznie lub w linii
Wymiary produktów folia: długość od 45mm, szerokość max 450mm, wysokość do 80mm
Papier: długość od 100mm, szerokość max 330mm, wysokość do 50mm (dla e-com 100mm)
Rodzaj foliipółrękaw lub taśma, PP, PE, POF, biofolie
Rodzaj papierupowlekany lub kraftowy, gramatura od 60 do 120g
Wydajnośćfolia: do 15.000 cykli na godzinę
papier: 3000 do 12.000 cykli na godzinę
Wersjefolia: zgrzew boczny, zgrzew zakładkowy na górze produktu
papier: klejenie na górze produktu

Przykładowe zastosowania maszyn do pakowania w papier

Hugo Beck Paper X

Maszyna do pakowania w papier Hugo Beck paper X e-com formuje papierowe opakowania wysyłkowe z klejoną górną zakładką i automatycznie dostosowuje wielkość opakowania do długości produktu podczas produkcji.

Maszyna dla branży e-commerce klejąca i zszywająca torby papierowe

Solidne i ekologiczne rozwiązania opakowaniowe dla branży e-commerce. Maszyna pakująca Hugo Beck Paper FIT skleja „koperty” poprzecznie (zgrzew poprzeczny), natomiast zamknięcie boczne jest zszywane. Rozwiązanie to może być dodatkowo wyposażone w system automatycznego etykietowania.

Maszyna FLOWPACK X do pakowania w papier

Maszyna pakująca Hugo Beck box-motion flowpack X jest odpowiednia do pakowania przy użyciu materiałów opakowaniowych na bazie celulozy/papieru zgrzewanych na gorąco lub na zimno. Dzięki ciągłemu zgrzewaniu poprzecznemu uzyskuje się długi czas zgrzewania wzdłużnego z odpowiednią siłą nacisku, co umożliwia optymalną obróbkę najróżniejszych papierów powlekanych, takich jak papier barierowy, papier pakowy/offsetowy/pergaminowy i inne papiery z powłokami PE, PLA

ZRÓWNOWAŻONE OPAKOWANIA FOLIOWE I PAPIEROWE

Jak zmniejszyć zużycie folii podczas pakowania?

Ze względu na nasze wyjątkowo szczelne opakowanie z bardzo precyzyjnym dopasowaniem folii i prawie bez odpadów folii podczas produkcji: Na przykład przy użyciu maszyn Hugo Beck serii SERVO do pracy ciągłej nie ma przestojów, a dzięki bardzo precyzyjnemu systemowi zgrzewania otrzymujemy wyjątkowo ścisłe i estetyczne opakowanie. Zapewnia to produkcję na dużą skalę, a także dostarcza niezwykle ściśle dopasowane, precyzyjne i wydajne foliowe rozwiązanie opakowaniowe o niezrównanym i wyjątkowym wykończeniu.

Ścisłe dopasowanie worka zapewnia minimalny nadmiar folii – przykładem może być 2 x 2,5 mm dla produktu o wymiarze A4 i wydajności produkcyjnej 8000 cykli/godz. W przypadku opakowań termokurczliwych kurczy się wtedy mniej folii, co poprawia efekt pakowania, a także zmniejsza zużycie energii.

Profil środowiskowy opakowania foliowego można również zoptymalizować, czyniąc go tak cienkim i lekkim, jak to tylko możliwe. Maszyny pakujące firmy Hugo Beck przetwarzają niezwykle cienkie folie opakowaniowe i termokurczliwe – już od 7 mikronów

Elastyczne przejście na opakowania papierowe zamiast folii z tworzywa sztucznego

Masz wybór między papierem a folią. Jedna maszyna pakująca Hugo Beck może teraz dostarczać zarówno folie, jak i opakowania papierowe. Paper X hybrid Advance to nasza najbardziej elastyczna i wydajna maszyna Form Fill and Seal do pakowania towarów w papier lub folię. Prosta wymiana gwarantuje, że jesteś gotowy na nowy produkt i nowy materiał opakowaniowy.

Sprzedaż maszyn Hugo Beck do pakowania w papier

 • Polska centralna i wschodnia Kamil Woliński kamil@polpack.pl 604-589-518
 • Polska południowa Sławomir Serafin sserafin@polpack.pl 600-290-619
 • Polska zachodnia i północna Tomasz Siwiaszczyk tomek@polpack.pl 604-263-283
[contact-form-7 id="957" title="Bez tytułu"]