owijarka do palet nierdzewna do wozkow

Ile kosztuje owijarka do palet ?

Owijarki palet są cennym uzupełnieniem każdego procesu logistycznego. Sprawdzą się zarówno w mniejszych firmach wysyłających kilka palet tygodniowo jak i w specjalistycznych dużych centrach logistycznych. Maszyny do foliowania palet pomagają zaoszczędzić czas, pieniądze, koszty pracy oraz zwiększają jakość zabezpieczenia ładunku na palecie. Jeśli szukasz owijarki do folii stretch, możesz się zastanawiać, ile takie maszyny kosztują

05.08 2021

Owijarki palet są cennym uzupełnieniem każdego procesu logistycznego. Sprawdzą się zarówno w mniejszych firmach wysyłających kilka palet tygodniowo jak i w specjalistycznych dużych centrach logistycznych. Maszyny do foliowania palet pomagają zaoszczędzić czas, pieniądze, koszty pracy oraz zwiększają jakość zabezpieczenia ładunku na palecie.

Jeśli szukasz owijarki do folii stretch, możesz się zastanawiać, ile takie maszyny kosztują i jaki będzie zwrot z inwestycji. W poniższym artykule postaram się nieco przybliżyć informacje o cenach owijek paletowych i potencjalnych oszczędnościach, jakich możemy się spodziewać po zakupie owijarki palet.

Ceny owijarek do palet

Możemy przyjąć że półautomatyczne talerzowe owijarki do palet mogą kosztować w zależności od modelu i opcji dodatkowych od 18.000* do 60.000 zł, natomiast automatyczne linie do owijania palet są wyceniane indywidulanie w zależności od złożoności projektu.

Należy jednak pamiętać, że początkowe koszty zakupu maszyny do foliowania palet są równoważone dzięki oszczędnością folii, usprawnieniem ręcznej pracy w całym okresie eksploatacji maszyny oraz zminimalizowaniem ryzyka nieodpowiedniego zabezpieczenia ładunku i ewentualnymi reklamacjami/zwrotami.

Półautomatyczne owijarki do palet ze stołem obrotowym i roboty do owijania palet mogą być wyposażone w funkcję wstępnego rozciągania folii stretch, która zmniejsza ilość odpadów z folii stretch i zmniejsza nakład pracy. Co ważne, podobne oszczędności możemy osiągnąć na owijarkach z ciernym naciągiem folii stretch stosując odpowiednio dobrane folie nono stretch. Nasi specjaliści służą pomocą w optymalizacji kosztów i doboru odpowiedniej techniki zabezpieczenia ładunku przy użyciu folii stretch.

W pełni automatyczne owijarki automatycznie rozpoczną cykl owijania palety, solidnie ją owiną precyzyjnie rozciągając i naciągając folię stretch, a po owinięciu palety maszyna automatycznie utnie folie i ją „doklei” do palety. Automatyczne linie do owijania palet jeszcze bardziej usprawniają procesy logistyczne i produkcyjne.

*nie uwzględniając tzw. „chińszczyzny”

Rodzaje i ceny maszyn do owijania palet

rodzaje owijarek do palet
Maszyny do owijania palet folią stretch: mobilna owijarka LEO, Wrapper SA z talerzem E oraz linia do owijania palet Wrapper VO

Istnieje wiele modeli i wersji owijarek do palet, a każda maszyna oferuje różne funkcje i korzyści.

Zakres cenowy: 18.000-40.000 zł

Owijarki półautomatyczne — Półautomatyczne owijarki ze stołem obrotowym i ciernym naciągiem folii stretch oferują wysoką uniwersalność, prostą obsługę i niezawodność.  W zależności od wybranego modelu i wyposażenia zapewniają:

 • cierny naciąg folii stretch z możliwością elektronicznej regulacji
 • różne talerze obrotowe: o średnicy 1500mm, 2000mm lub z wycięciem na wózek paletowy (talerz typu E)
 • przystosowane do owijania nawet do 480 palet na dobę
 • zapisanie różnych programów pracy maszyny
 • fotokomórkę odczytującą wysokość palety
 • minimalne miejsce potrzebne do pracy – np. Wrapper SE lub owijarki mobilne
 • płynną regulację obrotów talerza i jazdy wózka z folią (precyzyjne owijanie palet i aplikacja odpowiedniej ilości folii)
 • pneumatyczny system docisku palety (docisk stabilizujący)
 • możliwość przystosowania maszyny do owijania drzwi lub okien
 • na życzenie owijarki mogą być wykonane ze stali nierdzewnej i przystosowane do niesprzyjających warunków pracy

W tym zakresie cenowym są również dostępne mobilne owijarki do palet.

Zakres cenowy: 40.000-60.000 zł

Zaawansowane owijarki — Przykładem zaawansowanych maszyn do owijania palet folią stretch może być Wrapper Evolution. Tego typu owijarki do palet są dedykowane do dużych centrów logistycznych lub dużych zakładów produkcyjnych, które wymagają owinięcia setek ładunków dziennie przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów folii i optymalizacji pracy operatorów.

W zależności od wybranego modelu, zaawansowane półautomatyczne owijarki palet zapewniają następujące korzyści:

 • Wszystkie zalety owijarek półautomatycznych (z punktu wcześniejszego)
 • Możliwość automatycznego odcinania folii po owinięciu palety
 • Opcjonalne „sznurkowanie” (rooping) folii stretch
 • Zaawansowane systemy płynnego dwumotorowego rozciągu folii stretch
 • Elektryczny system docisku palety – umożliwia stabilizacje zarówno bardzo niskich jak i wysokich ładunków

Zakres cenowy: 100.00 –

Automatyczne owijarki — Automatyczne linie do owijania ładunków na paletach przy użyciu folii stretch lub siatki. Sprawdzą się w firmach oczekujących wysokiego poziomu automatyzacji procesów logistycznych lub produkcyjnych. Owijarki automatyczne Wrapper VO mogą pracować ze stacjami paletyzacji

Automatyczne linie do owijania palet posiadają wszystkie zalety owijarek półautomatycznych oraz dodatkowo:

 • automatyczne podanie i odstawienie palety
 • automatyczne rozpoczęcie cyklu owijanie (założenie folii stretch)
 • możliwość etykietowania palet
 • w pełni automatyczny proces pakowania palet
 • możliwość wymiany informacji z systemem Klienta (np. przestoje maszyny, ilość owiniętych palet itp

Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty leasingu maszyn do owijania palet! Proces finansowania owijarki może być szybki i przyjemny – nasi specjaliści załatwią wszystkie formalności związane z finansowaniem maszyny pakującej.

Oszczędności wynikające z posiadania owijarki do palet

Znając szacunkowe ceny owijarek do palet możemy nieco bliżej przyjrzeć się potencjalnym oszczędnościom:

 • zmniejszamy zużycie folii stretch. Na etapie instalacji maszyny nasi specjaliści pomogą dobrać
 • minimalizujemy koszty ewentualnych reklamacji lub uszkodzenia produktów podczas transportu/magazynowania
 • optymalizacja kosztów pracy

Dzienna ilość owiniętych palet. Szacunkowe roczne oszczędności maszynowego owijania palet w porównaniu do owijania ręcznego*:

 • 10 palet dziennie daje ok 1650 zł oszczędności
 • 20 palet to 3300 zł oszczędności
 • 40 palet daje nam ok 4950 zł oszczędności

*Przy założeniu że średnio owijanie ręczne zajmuje 4 minuty, a owinięcie maszynowe zajmuje do 2 minut. Liczone dla średniego wynagrodzenia pracowników magazynu w 2021 roku

Nowa czy używana owijarka do palet

Niektóre firmy biorą pod uwagę zakup używanej owijarki do palet, jeśli koszt zakupu nowej owijarki przekracza wcześniej założony budżet. Chociaż początkowa cena używanej foliarki do palet może się wydawać atrakcyjna i być nieco niższa, to kilka czynników może spowodować, że całkowity koszt wdrożenia używanej maszyny pakującej przekroczy cenę nowej owijarki:

 • Częsci zamienne do owijarek — W zależności od modelu i producenta owijarki palet dostępność i szybkość uzyskania części zamiennych może stanowić spore wyzwanie
 • Gwarancja. Może być tylko rozruchowa, na 2-3 miesiące lub używana maszyna może wręcz być sprzedawana bez jakiejkolwiek gwarancji. Nowe owijarki (np. Wrapper) są objęte pełną 24 miesięczną gwarancją
 • Wsparcie producenta — Wsparcie serwisowe producenta może być mocno ograniczone. Mogą się również pojawić problemy z właściwą dokumentacją
 • Naprawa owijarki — Sprowadzenie wykwalifikowanego serwisanta do Twojej firmy może zająć trochę czasu i niesie dodatkowe koszty. Kolejną kwestią są ceny części zamiennych. Dla przykładu, koszty wymiany zintegrowanego panelu sterowania w popularnej owijarce Włoskiej produkcji wynosi ok 3500-4000 Euro

Co ważne, powyższe kwestie dotyczą również „ekonomicznych” maszyn azjatyckiego pochodzenia.

serwis maszyn pakujących
Nasi specjaliści służą pomocą przy instalacji owijarek do palet oraz przy wszelkich kwestiach związanych z serwisowaniem, modernizacjami i naprawami maszyn do foliowania palet.

Jaka owijarka do palet będzie najbardziej odpowiednia?

Owijarki do palet oferują większe oszczędności i wygodę w porównaniu z tradycyjną metodą ręcznego owijania ładunków folią stetch. Ciężko jest jednoznacznie określić jaki model owijarki i w jakiej konfiguracji sprawdzi się najlepiej przy danej aplikacji.

Jeśli masz jakieś pytania, zadzwoń do nas +48 666 863 985 lub skontaktuj się z nami, korzystając z poniższego linku. Jeden z naszych doświadczonych ekspertów ds. zabezpieczania ładunków na paletach pomoże Ci wybrać najlepszą maszynę do Twoich potrzeb związanych z pakowaniem i wysyłką.

Od prawie 30 lat zajmujemy się produkcją maszyn do owijania ładunków folią stretch. Zapewniamy dedykowane rozwiązania dla właściwie każdej branży i aplikacji. Produkowane przez nas maszyny są przeznaczone do owijania palet, skrzyń, drzwi, okien, wózków transportowych i innych produktów. Każda produkowana przez nas owijarka objęta jest pełną 24 miesięczną gwarancją. Dzięki rozbudowanej sieci sprzedaży i serwisu mogą Państwo liczyć na nasze wsparcie zarówno w momencie doboru właściwiej maszyny pakującej jak i pełną opiekę posprzedażową.

Kamil Woliński

[contact-form-7 id="957" title="Bez tytułu"]