Zalety pakowania produktów na paletach za pomocą owijarki folią stretch

Dlaczego warto kupić owijarkę do palet? Z roku na rok coraz więcej firm zgłasza się do nas z prośbą o przygotowanie oferty na owijarki do palet. W zależności od zapotrzebowania klienci zamawiają maszyny do owijania palet o różnej wysokości kolumn, z różnymi podstawami i akcesoriami lub automatyczne roboty do owijania palet, które potrzebują znacznie mniej

19.01 2022

Dlaczego warto kupić owijarkę do palet?

Z roku na rok coraz więcej firm zgłasza się do nas z prośbą o przygotowanie oferty na owijarki do palet. W zależności od zapotrzebowania klienci zamawiają maszyny do owijania palet o różnej wysokości kolumn, z różnymi podstawami i akcesoriami lub automatyczne roboty do owijania palet, które potrzebują znacznie mniej miejsca, aby owinąć paletę.

Czy owijarka do palet będzie w stanie nadążyć za Twoją produkcją? To pytanie słyszymy regularnie i mamy na nie konkretną odpowiedź. Produkowane przez nas maszyny do owijania folią stretch zostały specjalnie zaprojektowane do szybkiej pracy przy zachowaniu wysokiego standardu jakości. Inwestując w owijarki Wrapper masz pewność, że maszyna nie spowoduje opóźnień w produkcji.

Zalety owijarki do palet

  • Paleciarka pomaga w owijaniu paczek, pudełek i pojemników lub innych form produktów, które mają być przechowywane lub transportowane. W momencie, kiedy owiniemy towar stretchem, zauważamy konkretne korzyści, w tym:1. Ochrona towarów przed uszkodzeniem, kurzem i wilgocią. Jeśli wybierzesz odpowiednią owijarkę do palet, zapewnisz bezpieczne owinięcie towarów, aby uniknąć potencjalnych uszkodzeń. Czynnikiem, który może nie wydawać się tak ważny, ale odgrywa kluczową rolę w obsłudze klienta, jest opakowanie Twojego produktu. Owijarka do palet zapewnia bezpieczną dostawę produktów i ochronę podczas transportu. Te maszyny to gwarancja, że Twoje produkty dotrą do klienta w nieskazitelnym stanie.
  • Większe bezpieczeństwo. Ręczne owijanie folią stretch powoduje urazy spowodowane zużyciem, a przejście na automatyczną lub półautomatyczną owijarkę folią stretch chroni Twoich pracowników i rozwija magazyn, przyspieszając pracę i pozwalając na dalszy rozwój firmy. Automatyczne owijarki stretch wymagają bardzo niewielkiej interakcji ze strony operatorów. Maszyna zapewnia również równomierne owijanie, które jest bezpieczne i gotowe do transportu, podczas gdy ręcznie owinięta paleta może łatwo przewrócić się i spowodować uszkodzenie towarów i operatora.
  • Oszczędza czas. Inwestując w owijarkę zaoszczędzisz sporo czasu. Ręczne owijanie palet, pudeł i innych produktów może być żmudne i czasochłonne. Jednak owijanie towarów i pudeł do przechowywania lub transportu za pomocą automatycznej owijarki stretch pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu i wysiłku, które możesz wykorzystać w innych ważnych procesach biznesowych.
  • Zaoszczędź na kosztach folii. W porównaniu z ręcznym owijaniem palet, owijarki do palet pozwolą zaoszczędzić pieniądze Twojej firmy na wysokich kosztach folii. Owijarki z systemem rozciągu (np. Wrapper Evolution) posiadają dwumotorowy system rozciągu i naciągu folii stretch. Zwiększa to wytrzymałość folii na rozciąganie i zmniejsza ogólne koszty. Owijarki automatyczne z wieżą obrotową są bardziej wydajne.
  • Szybsze pakowanie. Automatyczna owijarka do folii stretch pomoże przyspieszyć proces pakowania i spełnić wymagania dotyczące pakowania zbiorczego w Twojej firmie. Owijarki mogą być dostosowane do Twoich unikalnych wymagań (wysokości kolumny, opcja najazdu, fotokomórka do wykrywania wysokości palety, automatyczne programy owijania)
  • Wydajne pakowanie produktów. Używając systemu do owijania folią stretch dla wszystkich wymagań biznesowych związanych z pakowaniem zbiorczym, możesz zapewnić spójność w owijaniu produktów z podobną rozciągliwością i wydajnością, która nie byłaby możliwa w przypadku ręcznego owijania folią stretch. Ręczny proces owijania charakteryzuje się różną rozciągliwością i wydajnością pakowania produktów. Oznacza to, że automatyczna owijarka zapewni lepsze pakowanie pudeł, palet i produktów w Twoim miejscu pracy.
  • Zwiększona produktywność. Czy jest ktoś, kto nie chce wykonywać swojej pracy szybciej? Automatyczna maszyna do owijania palet folią stretch wprowadzi Twoją firmę na ścieżkę efektywności. Twoi operatorzy nie będą musieli czekać na rozpoczęcie i zakończenie cykli owijania. Po umieszczeniu palety na przenośniku owijanie rozpoczyna się i zatrzymuje automatycznie.
  • Oszczędność miejsca. Przy wyborze robota do owijania potrzebują Państwo tylko 75cm wokół palety. Jest to idealne rozwiązanie dla firm, które posiadają mały magazyn i nie mogą sobie pozwolić na standardową maszynę do owijania.

Finansowanie maszyn pakujących

Aby zapewnić Ci najlepszą owijarkę do palet, przygotowaliśmy opcję finansowania. Zapewniamy leasing, który pozwala płacić stałą miesięczną ratę w ramach budżetu. Przy niewielkiej początkowej inwestycji kapitałowej możesz uzyskać potrzebny sprzęt.

Owijarki i roboty do paletyzacji

Jeśli owijasz palety ręcznie, nadszedł czas na unowocześnienie Twojego zakładu produkcyjnego z pomocą Wrapperów i robotów Leo/Leonardo.

Sprawdźcie sami, jak może zmienić się praca w Waszym przedsiębiorstwie po wprowadzeniu automatycznych owijarek. Zapraszamy do umówienia się z naszym handlowcem i bezpośredniej rozmowy.

Marta Suszyńska
tel. 786 831 112

[contact-form-7 id="957" title="Bez tytułu"]